Garanti ve İade Koşulları

• www.hediyeekseni.com isimli websitemizden almış olduğunuz ürünler için garanti ve iade koşulları aşağıda belirtildiği şekildedir.

-Müşterimiz olarak internet sitemizden satın aldığınız ürününüzü iade edebilmeniz için öncelikle ürünü kargo görevlisinden hasarsız olarak teslim almanız gerekmektedir.

-Sipariş ettiğiniz ürünü teslim alırken mutlaka kontrol etmeli hasarlı ve hatalı paketleri teslim almamanız gerekmektedir. Paket teslim alındığı anda sipariş kargo görevlisi tarafından eksiksiz ve sağlam olarak teslim edilmiş sayılacaktır. Bu nedenle siparişlerinizi teslim alırken kargo çalışanının yanında paketinizi açmanızı ve onun önünde -eğer varsa- sorunlu ürünleri tespit etmenizi önemle sizden talep ediyoruz. İade işlemini başlatmak için, kargo görevlisinin şahitliğinde durumu tutanağa geçerek bizi bilgilendirmeniz gerekmektedir. Teslim aldığınız paketin sizden önce açılmış olup olmadığı ya da gelen paketin deforme olup olmadığı, tutanakta mutlaka belirtilmeli, hem siz hem de kargo görevlisi tarafından imzalanmalıdır.

Kargo Tespit Tutanağı olmadan teslim alınan ürünlerdeki kargo ile alakalı hasardan ve/ya deformasyondan HediyeEkseni.com sorumlu değildir.

-Tarafımızdan kaynaklı eksik, yanlış veya hasarlı ürün gönderimi gibi durumlarda, size taahhüt ettiğimiz hizmeti tam olarak yerine getiremediğimiz için sipariş verdiğiniz ürün veya ürünlerin iadesini talep edebilirsiniz. Bu durumda isterseniz ürününüz yenisi ile değiştirilecek ya da yapmış olduğunuz ödeme şekline bağlı olarak: havale yapmış olduğunuz hesabınıza ya da kredi kartı hesabınıza para iadesi yapılacaktır.


• Eksiksiz olarak teslim edilen kişiye özel ürünlerin iadesi,  Tüketici Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince kişiye özel ürün olduğu için sağlanmamaktadır. Ürün tarafınıza teslim edildikten sonraki 14 gün içerisinde orijinal ambalajı bozulmamak ve ürüne zarar vermemiş olmak kaydıyla bile olsa değişim yapılamamaktadır. İade işleminizin hatasız ve süratle gerçekleşmesi için, her türlü sıkıntılarınızı en kısa sürede bilgi@hediyeekseni.com adresine bildirmelisiniz. Daha sonra ürünü en kısa sürede faturası ve orjinal kutusu veya ambalajı ile birlikte, kargo ücretini karşılayarak bize ulaştırmalısınız. Firma alışverişlerinde iadelerde iade faturası ve iade irsaliyesi talep edilmektedir. Kişiye özel ürünlerde ise olası hataları
hediyeekseni.com ürünü yenileyerek karşılamaktadır. Ürün sorunsuz ancak müşterimizin sebepsiz vazgeçmesi söz konusu ise, kişiye özel olarak üretilen ürünün tekrar değerlendirilemeyecek olmasından dolayı iadesi mümkün olmamaktadır. İade işlemini Aras Kargo ile gerçekleştirmeniz gerekmektedir.


• İşlem bekleyen siparişlerinizi, sevk edilmeden önce iptal edebilirsiniz, bu durumda kredi kartı ile ödemesi gerçekleştirilmiş olan ödemelerin iadesi gerçekleştirilmektedir. Özel sipariş ile size özel getirtilmekte olan ürünlerde ve toptan ürün alımlarında ürün ayıplı, hasarlı olmadıkça iade kabul edilmemektedir.

• 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.


İade ve garanti talebleriniz için bilgi@hediyeekseni.com adresine e-posta gönderebilir
veya 0544 141 7001 telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

Hediye Ekseni © - Tüm Hakları Saklıdır.